Chemický peeling Medik8​

Chemický peeling funguje na princípe zmeny prirodzeného pH pleti. To je ľahko kyslé a má hodnotu približne 5,5. Akákoľvek látka, ktorá má iné pH, a ktorú na pokožku aplikujeme spôsobuje jej zmeny. Dochádza k odlupovaniu vrchnej vrstvy pokožky a starých kožných buniek a tiež k regeneračným procesom, na konci ktorých stojí krásna pokožka bez jazvičiek po akné, hyperpigmentácie a vrások. Ošetrenia chemickým peelingom sa vykonávajú približne od októbra do apríla.

Pri každom druhu peelingu klient musí 14 dní pred samotným chemickým ošetrením používať špeciálnu domácu starostlivosť. To isté platí po ošetrení, kým sa neobnoví prirodzený stav pokožky. V tomto režime sa odporúča pokračovať do doby, než sa pokožka prestane lúpať. Olupovanie (exfoliácia) je individuálna a môže trvať 1-4 dni. Pri liečení pleti chemickým peelingom odporúčam opakovanie 4-6 krát s rozostupom 10-14 dní.

Základné rozdelenie kyselín

1. Alfa – hydroxykyseliny (AHA)

Alfa – hydroxykyseliny sú karboxylové kyseliny, ktoré sú rozpustné vo vode a vyskytujú sa v prírode. Peelingy stojace na obsahu AHA patria k najjemnejším typom peelingov. Proces ‘lúpania’ v tomto prípade pôsobí proti jemným vráskam, suchej pleti, nerovnomernej hyperpigmentácií a ľahkému akné. ​

 

Alfa – hydroxykyseliny môžu byť takisto obsiahnuté v pleťovom mydle alebo kréme v nižších koncentráciách a tak môžu byť súčasťou vašej každodennej starostlivosti o pleť. Pri ich pravidelnom používaní dochádza k zvýrazneniu textúry tváre. Ale pretože sa jedná len o veľmi jemný a povrchový peeling, nie je tento typ vhodný k liečbe vrások.

 

Medzi najpoužívanejšie alfa – hydroxykyseliny patrí kyselina glykolová, kyselina citrónová, kyselina mliečna, kyselina mandľová či kyselina jablčná. Využíva sa ich však ešte omnoho viacej.

Zameranie

Clarity

 

Chlemický povrchový peeling proti akné rýchlo redukuje akné a značne znižuje riziko jeho budúceho výskytu. Pôsobí na všetkých troch úrovniach akné tým, že sa samostatne zameriava na jednotlivé prejavy: upchaté póry, vyrážky a zápal. Silná dávka kyseliny salicylovej preniká priamo do pórov a folikulov. Tým pomáha udržiavať póry bez bunkových nečistôt a redukuje tak mieru zablokovania a následného vzniku čiernych bodiek a vyrážok. Redukuje produkciu mazu a poskytuje jemnú exfoliáciu.

Rewind

 

Chemický povrchový peeling proti vráskam bohatý na kyselinu L-mandľovou a laktobionickú je vynikajúci peeling eliminujúci jemné ryhy a vrásky. Výsledkom je viditeľné omladenie a regenerácia pokožky. Príprava pleti pred kúrou sa odporúča pre získanie najlepších výsledkov. Vitamín C a A zvyšujú obnovu buniek pokožky a tým znižujú dobu hojenia a urýchľujú proces regenerácie. 

 

2. Beta – hydroxykyseliny (BHA)

V súčasnosti sa peeling na báze beta - hydroxykyselín začínajú využívať namiesto silnejších peelingov na báze alfa – hydroxykyselín, pretože BHA sú schopné preniknúť hlbšie do pórov pokožky. Štúdie preukázali, že BHA regulujú produkciu kožného mazu, výskyt akné rovnako ako dokážu odstrániť mŕtve bunky kože v niektorých prípadoch dokonca lepšie než samotné AHA, ktoré pôsobia len priamo na povrchu pokožky. Zástupkyňou BHA je kyselina salicylová.

 Even  

Chemický peeling proti pigmentácii

Depigmentačný povrchový peeling je zameraný špeciálne na problémy spôsobené slnečným žiarením a na nadmernú pigmentáciu. Tento peeling preniká do pigmentových buniek pokožky a účinne redukuje nežiadúce sfarbenie. Najefektívnejší spôsob dosiahnutia jasnejšieho a rovnomernejšieho tónu pleti, bez tmavých škvŕn a hyperpigmentácie je eliminácia kožných buniek bohatých na melanín a zabránenie stmavnutia nových kožných buniek.

 

Účinné zložky chemického peelingu whitePeel prenikajú do pigmentových buniek pokožky (melanocytov) a jemne a účinne redukujú nežiaduce sfarbenie. Tým dochádza k redukcii nadmernej pigmentácie a celkovo k rozjasneniu pokožky. Vyššia koncentrácia kyseliny mliečnej spomaľuje tvorbu tyrozinázy (enzým zodpovedný za syntézu melanínu) na bunkovej úrovni DNA a zvýšenie odbúravania melanínu z epidermis.

Tento peeling je vhodný pre redukciu pigmentových škvŕn, povrchovú melazmu a post-zápalové pigmentácie. 

Kontakt

Email:                                                                                                Tel:                                                                         Adresa:

orolinova.lubica@gmail.com                                                         00421 907 529 613                                                  Dunajská 35, 811 01, Bratislava