Chemický peeling Medik8

Chemický peeling funguje na princípe zmeny prirodzeného pH pleti. To je ľahko kyslé a má hodnotu približne 5,5. Akákoľvek látka, ktorá má iné pH, a ktorú na pokožku aplikujeme spôsobuje jej zmeny. Dochádza k odlupovaniu vrchnej vrstvy pokožky a starých kožných buniek a tiež k regeneračným procesom, na konci ktorých stojí krásna pokožka bez jazvičiek po akné, hyperpigmentácie a vrások. Ošetrenia chemickým peelingom sa vykonávajú približne od októbra do apríla.

1. Alfa – hydroxykyseliny (AHA)

Alfa – hydroxykyseliny sú karboxylové kyseliny, ktoré sú rozpustné vo vode a vyskytujú sa v prírode. Peelingy stojace na obsahu AHA patria k najjemnejším typom peelingov. Proces ‘lúpania’ v tomto prípade pôsobí proti jemným vráskam, suchej pleti, nerovnomernej hyperpigmentácií a ľahkému akné. ​

 

Alfa – hydroxykyseliny môžu byť takisto obsiahnuté v pleťovom mydle alebo kréme v nižších koncentráciách a tak môžu byť súčasťou vašej každodennej starostlivosti o pleť. Pri ich pravidelnom používaní dochádza k zvýrazneniu textúry tváre. Ale pretože sa jedná len o veľmi jemný a povrchový peeling, nie je tento typ vhodný k liečbe vrások.

 

Medzi najpoužívanejšie alfa – hydroxykyseliny patrí kyselina glykolová, kyselina citrónová, kyselina mliečna, kyselina mandľová či kyselina jablčná. Využíva sa ich však ešte omnoho viacej.

2. Beta – hydroxykyseliny (BHA)

V súčasnosti sa peeling na báze beta - hydroxykyselín začínajú využívať namiesto silnejších peelingov na báze alfa – hydroxykyselín, pretože BHA sú schopné preniknúť hlbšie do pórov pokožky. Štúdie preukázali, že BHA regulujú produkciu kožného mazu, výskyt akné rovnako ako dokážu odstrániť mŕtve bunky kože v niektorých prípadoch dokonca lepšie než samotné AHA, ktoré pôsobia len priamo na povrchu pokožky. Zástupkyňou BHA je kyselina salicylová.

Rewind

 

Chemický povrchový peeling proti vráskam bohatý na kyselinu L-mandľovou a laktobionickú je vynikajúci peeling eliminujúci jemné ryhy a vrásky. Výsledkom je viditeľné omladenie a regenerácia pokožky. Príprava pleti pred kúrou sa odporúča pre získanie najlepších výsledkov. Vitamín C a A zvyšujú obnovu buniek pokožky a tým znižujú dobu hojenia a urýchľujú proces regenerácie. 

 

Clarity

 

Chlemický povrchový peeling proti akné rýchlo redukuje akné a značne znižuje riziko jeho budúceho výskytu. Pôsobí na všetkých troch úrovniach akné tým, že sa samostatne zameriava na jednotlivé prejavy: upchaté póry, vyrážky a zápal. Silná dávka kyseliny salicylovej preniká priamo do pórov a folikulov. Tým pomáha udržiavať póry bez bunkových nečistôt a redukuje tak mieru zablokovania a následného vzniku čiernych bodiek a vyrážok. Redukuje produkciu mazu a poskytuje jemnú exfoliáciu.

Even

Chemický peeling proti pigmentácii

Depigmentačný povrchový peeling je zameraný špeciálne na problémy spôsobené slnečným žiarením a na nadmernú pigmentáciu. Tento peeling preniká do pigmentových buniek pokožky a účinne redukuje nežiadúce sfarbenie. Najefektívnejší spôsob dosiahnutia jasnejšieho a rovnomernejšieho tónu pleti, bez tmavých škvŕn a hyperpigmentácie je eliminácia kožných buniek bohatých na melanín a zabránenie stmavnutia nových kožných buniek.

 

Účinné zložky chemického peelingu whitePeel prenikajú do pigmentových buniek pokožky (melanocytov) a jemne a účinne redukujú nežiaduce sfarbenie. Tým dochádza k redukcii nadmernej pigmentácie a celkovo k rozjasneniu pokožky. Vyššia koncentrácia kyseliny mliečnej spomaľuje tvorbu tyrozinázy (enzým zodpovedný za syntézu melanínu) na bunkovej úrovni DNA a zvýšenie odbúravania melanínu z epidermis.

Tento peeling je vhodný pre redukciu pigmentových škvŕn, povrchovú melazmu a post-zápalové pigmentácie. 

Pri každom druhu peelingu klient musí 14 dní pred samotným chemickým ošetrením používať špeciálnu domácu starostlivosť. To isté platí po ošetrení, kým sa neobnoví prirodzený stav pokožky. V tomto režime sa odporúča pokračovať do doby, než sa pokožka prestane lúpať. Olupovanie (exfoliácia) je individuálna a môže trvať 1-4 dni. Pri liečení pleti chemickým peelingom odporúčam opakovanie 4-6 krát s rozostupom 10-14 dní.

Kontakt

Email:                                                             Tel:                                              Adresa:

orolinova.lubica@gmail.com                              00421 907 529 613                        Dunajská 35, 811 01, Bratislava